Krzem w naturze

Mnóstwo niedostępnego krzemu wokół nas.

W naturze krzem występuje głównie w formach mineralnych (takich jak na przykład granit, piasek czy kwarc). Wszystkie mineralne formy krzemu są polimerami, związkami wielkocząsteczkowymi, słabo rozpuszczalnymi, słabo przenikającymi przez błony komórkowe i dlatego trudno przyswajalnymi przez nasz organizm.

Potrzeba krzemu

Czemu służy krzem. Fakty.

Od 1973 roku są dowody naukowe na to, że krzem odgrywa ważną rolę w powstawaniu kolagenu oraz, że jego niedobory powodują zmiany i zniekształcenia w strukturze kości, chrząstek i innych tkanek łącznych. Inne badania z kolei pokazują, że systematyczne stosowanie kwasu krzemowego stymuluje syntezę kolagenu, odbudowę kości i ma pozytywny wpływ na leczenie ran.

Udokumentowano także, że systematyczne stosowanie produktów opartych na biodostępnym krzemie musi wzmacniać włosy i paznokcie oraz poprawiać elastyczność skóry.

* Carlisle EM, 1980 (a), Wymaganie krzemowe dla normalnego tworzenia czaszek u piskląt. J Nutr 110, 352-359.
* Carlisle EM, 1980 (b), Biochemiczne i morfologiczne zmiany związane z długimi nieprawidłowościami kostnymi w niedoborze krzemu. J Nutr 110, 1046-1055.
* Calomme MR, Vanden Berghe DA, 1997, Suplementacja cieląt stabilizowanym kwasem ortokrzemowym. Wpływ na stężenie Si, Ca, Mg i P w surowicy i stężenie kolagenu w surowicyskóra i chrząstka. Biol Trace Elem Res 56, 153-165.
Bioaktywacja

Stworzenie wysoko przyswajalnej cząstki krzemu.

Przyswajalne są formy monomeryczne. Te jednak są bardzo niestabilne w warunkach naturalnych, szybko ulegają polimeryzacji i dlatego są bardzo mało obecne w przyrodzie.

Cząsteczki krzemu można poddać specjalnemu procesowi stabilizacji zwanemu BIOAKTYWACJĄ, dzięki któremu stają się one doskonale przyswajalne przez organizm.

BIOAKTYWACJA sprawia, że cząsteczki krzemu nie ulegają polimeryzacji, co umożliwia uzyskanie pojedynczej cząsteczki w postaci idealnego monomeru: wysoce przyswajalnego przez organizm krzemu aktywowanego biologicznie.

Wpływ na organizm

Działanie bioaktywowanej cząstki.

 • 01.
  Wspiera proces gojenia ran i zmian skórnych
 • 02.
  Wzmacniania działanie leków / kosmetyków
 • 03.
  Zwiększa wartości odżywcze pożywienia
 • 04.
  Optymalizuje wymianę międzykomórkową
 • 05.
  Wspiera procesy odbudowy tkanki kostnej i stawów
 • 06.
  Wpływa na wsparcie systemu odpornościowego
 • 07.
  Naturalny środek zapobiegający procesom starzenia
Płyn do picia

DEXSIL ORIGINAL