Żel do ciała

DEXSIL SPORT

Harmonia organizmu

Suplementacja krzemu dla aktywnych.

Żel do ciała DEXSIL SPORT został opracowany przez laboratorium firmy EYTELIA, aby uzupełnić działanie płynu do picia Dexsil i zwiększyć uczucie komfortu mięśni oraz utrzymać odpowiednią masę mięśniową u osób, które są aktywne fizycznie. Dzięki zastosowaniu olejków eterycznych oraz opakowania z nasadką roll-on, które umożliwia samodzielny masaż ciała, żel Dexsil Sport jest idealną interwencją terapeutyczną w leczeniu bólu.

Olejki eteryczne: Gaultheria Procumbens Leaf Oil i Gaultheria Fragrantissima Oil zastosowane w DEXSIL SPORT zawierają cząsteczki salicylanów, które słyną ze swoich przeciwbólowych i przeciwzapalnych właściwości. Połączenie ich z bioaktywowanym organicznym krzemem i zastosowanie nasadki “roll-on”, zapewnia jeszcze większą skuteczność i wchłanianie żelu. DEXSIL SPORT to żel do stosowania miejscowego, który zawiera 8 aktywnych składników wybranych ze względu na udokumentowane właściwości poprawiające komfort mięśni.

Żyj pełnią sił

Główne korzyści dla Ciebie

 • Optymalne przygotowanie do wysiłku fizycznego
 • Regeneracja oraz ukojenie bólu i napięcia mięśni oraz stawów po wysiłku
 • Przedłużony efekt rozgrzewający
 • Redukcja zmęczenia mięśni
 • Łagodzenie urazów i stłuczeń
 • Żel do ciała może być stosowany u dzieci już od 12 roku życia

Popraw jakość swoich treningów.

1.
Zadbaj o bezpieczeństwo przed urazami
2.
Czerp z treningów więcej korzyści
3.
Minimalizuj wpływ zmęczenia na Twoje życie
Skąd pochodzi nasz krzem?

Z natury, dzięki technologii.

Dlaczego nie uzyskamy tego efektu tak szybko jedząc po prostu pokrzywę? Nasz suplement oparty jest na bioaktywowanej cząsteczce krzemu, która pełni rolę “lokomotywy”. Unikatowy, opatentowany przez producenta proces zwany bioaktywacją sprawia, że składnik aktywny (pokrzywa zwyczajna) może być dostarczony do naszego organizmu w bardziej ukierunkowany sposób.
.
125ml

Zawartość zalecanej dawki żelu.

 • Kamfora
 • Mentol (kamfora i mentol zwiększają miejscowy przepływ krwi w skórze i mięśniach, kamfora wywołuje zarówno zimne jak i ciepłe odczucie na skórze)
 • Olejek z liści Gaultheria Procumbens (golteria) – zawiera najwyższy poziom salicylanów, które przeciwdziałają silnemu bólowi i stanom zapalnym
 • Glukozamina HCI – udokumentowane efekty w leczeniu bólów stawów
 • Olejek Gaultheria Fragrantissima (golteria) – w 95% składa się z salicynalu metylu, który jest środkiem przeciwzapalnym i odgrywa ważną rolę w leczeniu zapalnych bólów reumatycznych
 • Chondroitynosiarczan sodu – łagodzi ból zwyrodnieniowy stawów
 • Olejek Laurus Nobilis (z liści laurowych) – właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i relaksujące mięśnie
 • Krzem w postaci monometylsilanteriolu MMST
Trenuj jak profesjonalista

Aby Twoje ciało nadążało za Twoją wolą.

Mimo zmęczenia potrafisz przebiec jeszcze jeden kilometr, na siłowni spędzić dodatkowe 10 minut. Twoje ciało na to pozwoli. Nie ma jednak profesjonalnego sportowca, który ciału nie ułatwia powrotu do równowagi. Dexsil Sport do miejscowego stosowania pozwala skuteczniej zatroszczyć się o te elementy, które w treningu obciążasz w największym stopniu - aby pojutrze wrócić na trening w formie.

Jakość z doświadczenia

Gwarancja Dexsil

 • 01.
  Oryginalna i aktywnie działająca cząsteczka krzemu
 • 02.
  Unikatowy, opatentowany proces stabilizujący, który gwarantuje lepszą asymilację: bioaktywacja
 • 03.
  Ponad 20 lat doświadczenia w kreacji produktów na bazie krzemu
 • 04.
  Szybko zauważalny efekt terapeutyczny
Natura + Technologia

Z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że oferujemy Państwu produkt jaki dotychczas był zwyczajnie przez naukę i technologię nieosiągalny.

Prosto z roślin

Terapeutyczne salicylany

Olej pozyskiwany z liści Gaultheria procumbens (Golterii rozesłanej) zawiera najwyższy poziom salicylanów zaobserwowany w roślinach. Salicylany przeciwdziałają silnemu bólowi oraz ostrym zapaleniom.  Mają działanie terapeutyczne podobne do aspiryny (bez skutków ubocznych). Olejek eteryczny z Gaultheria fragrantissima (Golterii rozesłanej) składa się z ponad 95% salicylanu metylu. To też jest silny środek przeciwzapalny i odgrywa ważną rolę w leczeniu zapalnych bóli reumatycznych. Laurus nobilis (Laur) jest znany ze swoich właściwości przeciwreumatycznych. Składniki eterycznego olejku z liścia laurowego mają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i relaksujące mięśnie. Glukozamina i Chondroitynosiarczan sodu wraz z kamforą ma udokumentowane efekty w leczeniu bóli stawów. W szczególności badania wykazują, że miejscowe stosowanie glukozaminy i Chondroitynosiarczan sodu skutecznie łagodzi ból zwyrodnieniowy stawów, a poprawa jest widoczna w ciągu 4 tygodni.

Zaufanie klientów w Europie

Pacjenci stosujący żel DEXSIL SPORT zaobserwowali dużą skuteczność i doskonałą tolerancję, doświadczyli szybkiego złagodzenia objawów. Odnotowali oni zmniejszenie bólu i stanów zapalnych oraz wzrost zakresu ruchów, efekty te były dużo lepsze niż po zastosowaniu innych miejscowych preparatów na bóle mięśni. Zaleca się stosowanie miejscowe żelu od 2 do 3 razy na dobę na bolesne mięśnie lub inne obszary (więzadła / ścięgna / stawy).