Masz wątpliwości

Oto najczęstsze pytania.

Jeżeli nie znajdziesz wśród nich tego co Cię interesuje, zapraszamy, skontaktuj się z nami.

Kontakt
Jakie jest dzienne rekomendowane spożycie krzemu?

Nie ma jasno określonego dziennego rekomendowanego spożycia. Opracowania naukowe zakładają potencjalną możliwość, że ta dawka powinna oscylować wokół 10-25 mg dziennie. To odpowiada dawce 15-45 mg płynu do picia Dexsil Original.

Jak Eytelia określa zawartość krzemu w swoich produktach?

Wykorzystuje do tego magnetyczny rezonans jądrowy (NMR) w połączeniu ze spektrofotometrem.

Skąd wiemy ile ludzi boryka się z niedoborami krzemu?

Nie są znane dokładne statystyki w zakresie niedoborów, ale badania kliniczne dowodzą, że żywność jest coraz bardziej uboga w krzem, a inne badania wskazują na niezbędność tego pierwiastka. Możemy wobec tego wnioskować, że korzystne jest uzupełnianie spożycia w formie suplementów.

Jeśli ktoś spożywa pożywienie będące naturalnym źródłem krzemu, czy wciąż jest mu zalecana suplementacja?

Stosunkowo niska przyswajalność krzemu z pożywienia, stopień przetworzenia i malejąca z wiekiem absorpcja jelitowa są czynnikami które sprawiają, że nie mamy gwarancji zaspokojenia naszego zapotrzebowania wyłącznie za sprawą spożywania posiłku. Warte rozważenia jest więc suplementowanie tego mikroelementu z wysoce bioprzyswajalnych źródeł.

Jaka grupa na tle całego społeczeństwa może potencjalnie skorzystać na suplementacji krzemu?

Cała populacja, a w szczególności osoby starsze (w tym głównie kobiety) oraz osoby zmagające się z bólami mięśni, stawów, ścięgien, więzadeł oraz zmagające się z problemami skórnymi. Kwas ortokrzemowy ma udokumentowany wpływ na syntezę tkanki łącznej i przez długi czas nie poświęcano mu dostatecznej uwagi. W ostatnich latach udokumentowano wiele farmakologicznych efektów z jego udziałem.

Jak w prosty sposób opisać proces bioaktywacji?

Bioaktywacja to opatentowany proces, który chroni cząsteczkę krzemu przez ryzykiem polimeryzacji. Reaktywne strefy cząsteczki są blokowane przez polifenole. Tworzy się wokół cząsteczki coś w rodzaju naturalnej poduszki powietrznej. Pozostaje w formie monomeru, cząsteczki doskonale przyswajalnej.

Czy istnieją badania potwierdzające działanie żeli do ciała Dexsil na bolące obszary ciała?

Tak, badania wskazują na znaczący spadek parametrów zapalnych (obrzęk, rozszerzenie naczyń krwionośnych) po zaaplikowaniu na ciało bioaktywowanego krzemu.

Czy jednoczesne stosowanie płynu do picia Dexsil oraz żelu do ciała Dexsil jest możliwe?

Taka kombinacja jest nie tylko możliwa ale wręcz zalecana. Wówczas działanie ustrojowe suplementu diety, działanie “od środka”, wspierane jest przez kosmetyk o miejscowym efekcie zewnętrznym.

Jakie jest źródło bioaktywowanego krzemu?

Są 2 źródła: roślinne (między innymi z pokrzywy) i mineralne.