Fundament życia

Krzem jest jednym z 12 głównych pierwiastków tworzących wszystkie organizmy żywe.

3
W ciele człowieka, natomiast, jest trzecim pod względem ilości pierwiastkiem śladowym. Już więc choćby sama jego ilość, tak w środowisku, jak i w ludzkim ciele, sugeruje, że pełniona przez krzem rola musi być ważna.
.
Problem

Gdzie zniknął nasz krzem?

Występuje w spożywanej przez nas żywności i w wodzie pitnej. Jednak mamy go dziś w pożywieniu mniej niż kiedyś. Zanieczyszczenie środowiska, modyfikacja i przetwarzanie żywności, masowa produkcja z pestycydami i uzdatniaczami - wszystko to sprawia, że żywność z biegiem lat zubożała w naturalne pokłady krzemu.

Krzem jest wszędzie

Jest drugim pod względem ilości pierwiastkiem w skorupie ziemskiej.

27,2%
Udział krzemu w naszym środowisku
45,5%
Udział tlenu w naszym środowisku

Krzem w organizmie.

Spadek poziomu z wiekiem

Zauważalny szczególnie po 20 roku życia

Wiedza o niedoborze krzemu

Od lat 70-tych wiadomo, że niedobory krzemu prowadzą do zniekształceń kości i tkanki chrzęstnej, co może zostać zmienione dzięki suplementacji rozpuszczalnym krzemem.

Zalecenia

Pomimo, iż nie ma jasno określonego dziennego rekomendowanego spożycia krzemu, opracowania naukowe szacują potencjalną dawkę dzienną na 10-25 mg. To odpowiada dawce 15-45 mg płynu do picia Dexsil Original.

Główne źródła krzemu

Źródła wokół nas

 • 01.
  Woda pitna
 • 02.
  Ziarna zbóż, w szczególności owies, jęczmień, pszenica
 • 03.
  Ryż
 • 04.
  Owoce i warzywa
Trudności w uzupełnianiu krzemu

Nasze organizmy nie potrafią asymilować krzemu z pożywienia.

Krzem przyjmowany z pożywieniem nie jest jednak wysoce bioprzyswajalny. Występuje w formie słabo rozpuszczalnych i ciężko absorbowalnych cząsteczek.

Żyjemy dziś szybko, nierzadko w stresie, kupujemy gotowe posiłki, jemy coraz mniej naturalnie, często brakuje nam czasu na przeszukiwanie kilometrów półek i wybieranie zdrowych produktów, gotowanie, prowadzenie zbilansowanej diety. To sprawia, że nie zaspokajamy zapotrzebowania na krzem z samego pożywienia.

Technologia w służbie naturze

Nowe życie pokrzywy.

Opracowaliśmy zupełnie innowacyjną metodę monomeryzacji cząsteczek krzemu pozyskanych z pokrzywy zwyczajnej. Tzw. bioaktywacja pozwala na skuteczną i zdrową suplementację.

Płyn do picia

DEXSIL ORIGINAL